Insolvence a vrácení přeplatku za odběr elektřiny PRE

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v insolvenčním řízení. Vznikl mi přeplatek za odběr elektřiny u společnosti PRE za rok 2017/2018. Po žádosti o vrácení částky na účet mi bylo sděleno, že z důvodu insolvence mi nemůže být vrácen na zmíněný účet.
Jedná PRE v souladu s insolvenčním zákonem?
Děkuji.

Dobrý den,
domnívám se, že postup PRE je zcela v pořádku. PRE samo o sobě se nemůže jen domnívat, v jaké fázi je Vaše insolvenční řízení a zda Vám prostředky náleží – toto rozhodnutí je na insolvenčním správci.
Kontaktujte Vašeho správce s žádostí o vrácení tohoto přeplatku na zálohách s tím, že se jedná o Váš nezabavitelný příjem (z Vašich nezabavitelných částek jste hradila zálohy a přeplatky z těchto záloh tak nenáleží věřitelům, ale jako nezabavitelné minimum minulých období Vám).