Exekuce a přeplatek daně - zabaví přeplatek exekutor nebo nechá peníze dlužníkovi v exekuci?

1 odpověď

Dobrý den,
podal jsem daňové přiznání za rok 2017 a byl mi vypočítaný přeplatek 9552 Kč. Zároveň mám exekuci, tak se chci zeptat zda mi může exekutor zabavit již zmíněný přeplatek.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, jedná se o jiný příjem, a pokud exekutor zjistí, že Vám má být vyplacen, postihne jej exekučním příkazem na jinou peněžitou pohledávku, v němž poddlužníkem bude finanční úřad. Je však také možné, že Vám bude daňový přeplatek zaslán finančním úřadem na Vámi sdělený účet, který může být zajištěn exekutorem, a pak bude exekvován na základě exekučního příkazu postihujícího Vaši pohledávku na dotčeném účtu.