Insolvence manžela a vliv zúženého společného jmění manželů, SJM

1 odpověď

Dobrý den.
Manžel na sebe podal osobní bankrot. U krajského soudu prošel a byl mu přidělěn insolvenční správce. 23.04.2018 měl u něho první schůzku. S manželem máme od notáře rozhodnutí o zúžení společného jmění manželů SJM s platností od srpna 2016. Manžel si dluhy udělal po rozdělení, takže jdou jen za ním. Ale na dnešní schůzce s insolvenčním správcem mu prý bylo řečeno, že je špatně, že máme to zúžení SJM a že prý ho máme zrušit. Já jsem na té schůzce nebyla a bojím se toho, že když zúžení u notářky zruším, tak budu do manželova insolvence také zatažena.
Už takhle jsem za manžela zaplatila 600.000 Kč. Máme měsíc před rozvodem. Vůbec nevím co mám dělat.
Dalších 800.000 se zadlužil opět za mými zády bez mého vědomí a souhlasu.
Bojím se, aby se nespojil s tím přiděleným insolvenčním správcem. A já se synem nepřišla o všechno.
Vím, že píšu zmateně, ale budu vděčná za každou radu.
Děkuji moc.
Zdraví Míša.

Dobrý den,
netuším, z jakého důvodu by mělo být špatné, že máte zúženo SJM.
V žádném případě v tomto ohledu nic nepodepisujte a trvejte na tom, že SJM bylo zúženo řádně, tím spíš, že zúžení bylo sepsáno formou notářského zápisu, a tedy dluhy, které vznikly až po zúžení SJM jsou za tím z manželů, který je zavinil.
Pokud jste ještě návrh na rozvod manželství ještě nepodala, učiňte tak co nejdříve.