Exekuce pro nezaplacení poplatku za psa - náklady 9x vyšší než poplatek

5 odpovědí

Dobrý den,
zapomněl jsem městu zaplatit za psa 1000 Kč a nyní přišel dopis, od advokátní kanceláře, kde si exekutor bere 8.500 Kč navíc k vyřízení exekuce.
Je možné se k tomu odvolat? Jeho odměna je 9x větší než co dlužím.

Dobrý den, pokud jste dostal přípis od právního zástupce věřitele, uvedená částka není částka nákladů exekuce, ale částka, kterou si vypočítal soukromý vymahatel za vymáhání pohledávky pronajímatele. Jedná se o příslušenství pohledávky, jehož výši můžete sporovat přímo u věřitele. Exekuce je pro Vaši informaci vedena a náklady exekutora vznikají toliko na základě exekučního návrhu po vydání exekučního titulu, např. rozsudku soudu.

Takže náklady exekutora reklamovat přímo u věřitele ano?

Dobrý den, jak jsem uvedla, pokud dluh dosud není vymáhán exekučně exekutorem, v případě Vámi sporované částky nejde o náklady exekuce, ale náklady věřitele a je třeba nesouhlas s jejich výší uplatnit u advokátní kanceláře, resp. věřitele samého.

Děkuji.

Dobrý den, přeji Vám zdárné pořízení.