Exekuce - přednostní úhrada dluhu (jistiny) před uhrazením penále a nákladů exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
potýkám se v současnosti (r. 2018) s několika exekucemi. Bylo mi doporučeno sepsat žádost ve které mám požádat o to aby mnou hrazené splátky šly nejdříve na dluh místo na penále. Nedaří se mi nalézt vzor, dokonce ani zde a to jich tu máte požehnané.
Chtěl jsem napsat něco jako: "Žádám aby splátky exekuce EX.../... byli použity na přednostní úhradu jistiny dluhu" nevím však jak to správně zformulovat. Mohu vás tím to poprosit o jednoduše formulovanou žádost?

Dobrý den, ve svém sdělení uveďte, že sdělujete, že budete splácet svůj dluh (který specifikujete) nejprve na jistinu a po její úhradě na její příslušenství. Dopis zašlete jak věřiteli, tak exekutorovi. Nejedná se o žádost, ale o sdělení, které by měli oba respektovat.