Exekuce rodičovského příspěvku - může exekutor zabavit peníze dítěte?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat zda je možné, aby mi exekutor zablokoval bankovní účet, na který chodí rodičovský příspěvek na mého syna.
Exekutor si okamžitě strhl celý příspěvek na syna já jako samoživitelka nemám žádný jiný příjem. A teď co exekutor zablokoval a strhl si celý rodičovský příspěvek jsem jak já tak syn bez financí. Jak to jde řešit může nás nechat bez prostředků nebo nemůže a jak mám postupovat, když je to příspěvek na syna 11 měsíců?
Děkuji.

Dobrý den,
zákon v současné podobě neřeší, jaké prostředky přišly na účet a exekutor má právo zajistit na účtu všechny prostředky. V dané situaci doporučuji jednak podat žádost v příslušné bance o vyplacení jednorázové částky dvojnásobku životního minima ve výši 6.810,- Kč, na které má povinný nárok (na pobočce Vám poradí), a jednak bezodkladně požádat příslušný úřad práce o vyplácení rodičovského příspěvku ne na účet, ale složenkou.