Převod insolvence z manželky na manžela po rozvodu manželství - lze to?

1 odpověď

Chceme se nechat s manželkou rozvést a máme již rok insolvenci. Chtěl bych si nechat celý dluh převést na sebe. Je to právně možné, nebo musíme i nadále platit vše na půl?
Pokud to půjde a mě se náhodou stane, že nezaplatím, budu mít problémy jen já, nebo i bývalá manželka?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, není to možné, pokud jste s manželkou podali společný návrh na oddlužení, který vám byl insolvenčním soudem schválen, platí, že jak Vy, tak Vaše bývalá manželka budete po rozvodu pokračovat ve splácení stanovených splátek nezbytných pro oddlužení, a to shodným způsobem jako tomu bylo před rozvodem neboť i po rozvodu budete s bývalou manželkou pořád posuzováni jako jeden dlužník. Pokud je v rámci oddlužení zpeněžován Váš majetek, považuje se tento majetek za společné jmění, které nezaniká.