Osobní bankrot potomka a trvalý pobyt, trvalé bydliště u rodičů - hrozí zabavení majetku rodiče, rodičů?

1 odpověď

Dobrý den,
známý má zažádáno o ososbní bankrot (má 11 věřitelů - 1.100.000 Kč). Kupu let bydlí ve vedlejším měste u přítelkyně, ale trvalý pobyt má stále u svého otce.
Má mít jeho otec nějaké obavy, např. z exekuce, zabavení majetku, když tam má trvalé bydliště? Známý vlastní pouze vozidlo. Děkuji Vám.

Dobrý den, podáním insolvenčního návrhu se do doby rozhodnutí o něm přerušuje případně již zahájené exekuční řízení a majetek dlužníka v této době nelze v exekuci zpeněžit, Zabavit jej však stále lze, tudíž případná návštěva exekutora na adrese trvalého bydliště dlužníka přes zahájené insolvenční řízení není vyloučena. Exekutor může zajistit jen majetek dlužníka, avšak na místě zpravidla nezjišťuje vlastnictví a pokud by byl vlastníkem někdo jiný (otec dlužníka), musel by se bránit podáním návrhu na vyškrtnutí věci ze soupisu. V insolvenčním řízení podává zprávu o svém majetku dlužník sám a insolvenční správce si na místě tuto zprávu toliko ověřuje.