Počet stránek ve webu: 39.116

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 5.602.706

Dědění dlužníka v insolvenci a splácení fixní částkou - je dědictví majetková podstata oddlužení?

Odesláno: 
Otevřeno 490 x
1 odpověď
 
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak je to z dědictvím v insolvenci pokud mám nastavenou fixní částku která se po celou dobu nemění. Otec zemřel před pár měsíci a já už jsem v insolvenci už dva roky. Zdědili jsne se sestrou finanční částky z běžného účtu, z penzijního pojištění a družstevní byt. Řád bych se zeptal jak to v takovém případě chodí.
Předem děkuji za odpověď.
 
Dobrý den,
ve Vaše případě platí znění ust. § 412 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona, tedy že insolvenční dlužník je povinen veškeré hodnoty získané dědictvím vydat insolvenčnímu správci ke zpeněžení. Toto platí, i když Vám soud schválil fixní splátky či jakékoliv nižší než zákonem stanovené srážky ze mzdy.
Pokud byste tedy cokoliv nabyl z dědictví, jste povinen toto neprodleně správci oznámit a vydat majetek ke zpeněžení; zároveň je třeba insolvenčnímu správci předložit usnesení o dědictví vydané příslušný notářem (soudním komisařem).