Počet stránek ve webu: 39.116

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 5.606.093

Podnikání během insolvence, oddlužení, osobního bankrotu - musí se ohlásit insolvenčnímu správci nebo soudu?

Odesláno: 
Otevřeno 214 x
1 odpověď
 
Dobrý den,
známý je v oddlužení a nechal si na sebe přepsat s. r. o. Je tam jediným společníkem a zároveň i jednatelem.
Na insolvenčním soudu má nahlášenu mzdu 13.000 Kč, jakože je pouze zaměstnanec.
Ráda bych věděla zda by tohle měl hlásit insolvenčnímu správci nebo dokonce i soudu aby s toho neměl nějaké problémy. Společnost vydělává docela velké peníze. Dokonce si koupil i stavební pozemek který má napsaný na své jméno, ale tohle taky zatajil. Může na to soud přijít? A může vůbec začít stavět? Děkuji za odpověď
 
Dobrý den,
zákon dlužníkovi neukládá, aby tyto hodnoty insolvenčnímu správci hlásil, ačkoliv to dlužníci tak obvykle činí.
Je však povinností dlužníka v souladu s ust. § 412 insolvenčního zákona nezatajovat žádné své příjmy. Pokud tak má dlužník ze společnosti i jiné příjmy, které soudu a insolvenčnímu správci neuvedl, může toto soud posoudit jako porušení povinností dlužníka s důsledkem zrušení oddlužení.