Zaměstnavatel v insolvenci, vyplacení platu, mzdy a daně, zdanění

1 odpověď

Dobrý den,
manžel 2011 pracoval pro firmu, která se dostala do insolvence. Po nějakou dobu mu nebyla vyplacena mzda. Firma byla prodána a teď po letech se s námi spojil insolvenční správce s výplatou mezd a náhrad.
Jak je to s následnou daní z příjmu? Jsou peníze, které jsme dostali od insolvenčního správce již zdaněny (z doby kdy dostal výplatní pásku, ale ne peníze)?
Musím částku pak uvést i při ročním zúčtování, nebo tím, že si musel dělat své vlastní RZDP v daném roce, je veškerá povinnost splněna?

Dobrý den,
pokud Vám insolvenční správce bývalého zaměstnavatele vyplatil dlužnou mzdu, jedná se o čistou mzdu, tedy mzdu po provedení srážek. Nejste tedy povinna takovou částku dále jakkoliv danit, neboť se jedná o příjem ze závislé činnosti.
V tomto případě není třeba podávat žádné další daňové přiznání, neboť výplata financí se netýká aktuálního zdaňovacího období, ale období několik let zpětně.