Počet stránek ve webu: 39.627

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 5.756.820

Insolvenční řízení - kdy může insolvenční správce vyplatit věřitele? (návrh na vydání výtěžku zpeněžení zajištěnému věřiteli)

Odesláno: 
Otevřeno 172 x
1 odpověď
 
Dobrý den,
22.03.2018 byl na ISIR (insolvenční rejstřík) zveřejněn návrh na vydání výtěžku zpeněžení zajištěnému věřiteli. Ve zprávě insolvenční správce, tedy IS uvádí, že má za to, že uspokojení zajištěných věřitelů by mělo být řešeno mimo konečnou zprávu vydáním samostatného usnesení soudu a teprve poté by se měla vypracovat konečná zpráva.
Je to standartní řešení? Neměla by se nejprve udělat celková zpráva + celková odměna IS? IŘ by se mělo ukončit k 30.6.2017.
Je to adekvátní doba?
Předem děkuji.
 
Dobrý den,
postup insolvenčního správce je zcela v souladu se zákonem (ust. § 293 a 298 insolvenčního zákona)
Uspokojení zajištěného věřitele má jiný zákonný postup než uspokojování ostatních nezajištěných věřitelů a je-li zpeněžen předmět zajištění, insolvenční správce je povinen výtěžek zpeněžení zajištěnému věřiteli vydat. Pouze insolvenční soud však může povolit vydání výtěžku zajištěnému věřiteli, a to právě na Vámi zmiňovaný návrh správce.