Vrácení rezervy insolvence po skončení oddlužení insolvenčním správcem

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz, insolvence mi bude v 7/2018 končit po zhruba 3 letech - zaplatím 100% svého závazku, tedy pohledávky svéh ověřitel.
Všimla jsem si, že na začátku si insolveční správce strhnul poplatek ve víšši 5.445 Kč (1089 Kč x 5) jako rezervu. Bude mi ta část po skončení vrácená nebo započítaná do poslední splátky? Behěm doby splácení jsem vše platila tudíž insolvenční správce tu rezevru nemusel použít.
Děkuji moc.

Dobrý den,
zákon tvorbu rezervy zavedl až od 01.07.2017. Pokud tedy správce v rozporu s předpisy jakoukoliv rezervu „vytvořil“ již na začátku řízení, bude povinen ji vyúčtovat a vrátit.
Je však pravděpodobnější, že se nejedná o „rezervu“, nýbrž odměnu správce za období od zjištění úpadku (v prosinci. 2014) do schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře (v dubnu 2015), což přesně odpovídá době pěti měsíců.