Exekuce stavebního spoření a vkladních knížek dětí po dovršení dospělosti, zletilosti

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jak postupuje exekutor v případě, když naše děti dovrší 18. let. Na manžela je vedeno několik exekucí, které postupně splácíme, máme 2 dospívající děti. Máme pro ně stavební spoření a vkladní knížku. Nyní jsem slyšela, že až děti dovrší 18. let může jim exekutor tohle vše zabavit a případně postihnout i jejich mzdu. Je to pravda?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den

Dobrý den, exekutor může v exekučním řízení zabavovat a zpeněžovat majetek povinného, ať už jde o jeho výlučný majetek nebo majetek ve společném jmění manželů, a z výlučného majetku manželky povinného smí vést exekuci pouze přikázáním pohledávky z jejího účtu (patří sem i účet, na němž je vedeno stavební spoření). Pokud jsou Vámi uvedený účet stavebního spoření a vkladní knížka vedeny na jméno Vašich dětí, exekutor je nemůže postihnout exekučním příkazem, stejně jako žádný jiný majetek Vašich dětí.