Promlčení dluhu u zdravotní pojišťovny a na sociálním pojištění - kolik let?

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu. Otec mé dcery odjel 2009 do Španělska. Nyní se vrátil do ČR, nikdy v zahraničí nepracoval a byl tam na ulici. Zde měl před odjezdem dluhy v řádu desítek až statisíc. Dluhy u Home creditu, Providentu, VZP a na sociálním pojištění.
Je přesvědčen, že dluhy v ČR jsou již promlčeny a to i ty státní. Již před rokem 2009 měl několik exekucí a nikdy nepracoval.
Jak je to prosim s promlčením dluhů?? Dále před návratem byl ve Španělsku v nemocnici půl roku a na 2 operacích nohy. Pojištení si tam neplatil, je možné, aby ho tam opravdu léčili? Budou po něm vymáhat náklady za léčbu? Nyní je v azylovém domě a spoléhá na přiznání inv. důchodu. Má hepatitidu c a tachykardii díky braní drog a alkoholismu. Prosím jak je to s dluhy po 9 letech? Děkuji moc.

Dobrý den, Váš dotaz se netýká výkonu exekuce. Dotaz prosím uložte do formuláře na stránce http://www.poslatdotaz.cz .
Dotazy přijímáme každý lichý týden v pondělí po 10. hodině.
Máte také možnost zeptat se právničky v online chatu. Ten je k dispozici každý sudý týden v sobotu mezi 9. -11. hodinou na stránce http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/chat.html.