Neuplatnění odpočtu daně na dítě - vliv na nezabavitelné minimum

1 odpověď

Chtěla jsem se zeptat, zda se snižuje nezabavitelné minimum, když neuplatním odpočet nezdanitelné částky ze základu daně na dítě (uplatní otec dítěte).
Všichni žijeme ve společné domácnosti, vztah druh - družka, jedno dítě.
Děkuji, Jana.

Dobrý den, nezabavitelnou částku, která má sloužit k zajištění základních životních potřeb, tvoří dvě složky: životní minimum jednotlivce a normativní náklady na bydlení. Pro rok 2018 činí nezabavitelná částka dlužníka 6.225,33 Kč. Na každou osobu, které je povinen dlužník poskytovat výživné, se dále uplatní ¼ z hodnoty nezabavitelné částky na osobu povinného, tj. 1.556,33 Kč. Odpočet ze základu daně představující slevu na dítě na výší nezabavitelného minima nemá vliv.