Jak požádat o pevnou měsíční splátku u schválené insolvence, oddlužení, osobního bankrotu?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně splátek v insolvenci. Jsem v insolvenci 2015-2018, chtěla bych požádat soud o pevnou měsíční splátku, co k tomu musím splňovat? Do této doby mám splaceno 44% dluhu. A jaká je šance, že by mi to soud povolil?
Děkuji.

Dobrý den,

žádost o stanovení nižší než zákonem stanovené srážky ze mzdy nemá žádnou předepsanou formu.
V průběhu oddlužení soud žádosti o tzv. fixní splátky vyhoví v případě, že nastala změna poměrů na straně dlužníka (a to zejména ve vztahu k péči o nezletilé děti a zdravotní stavy dlužníků).
Zároveň platí, že v případě schválení jiných než zákonných srážek z příjmu musí dlužník v průběhu oddlužení uhradit alespoň 50 % zjištěných pohledávek věřitelů.

Pokud by Vám soud fixní splátky schválil, tak si Vás dovoluji upozornit, že stanovenou částku jste povinna hradit každý měsíc (bez ohledu na reálnou výši Vašich příjmů v daném měsíci). Je tak na zvážení, zda dokážete přesně odhadnout Vaši finanční situaci na dva roky dopředu.