Dluhy otčíma, macechy a exekuce - mohou přejít na nevlastní dítě, potomka?

1 odpověď

Dobrý den,
prosim o radu - maminka se vdala za člověka který nadělal dluhy a má exekuce. Teď se rozvádějí. Já s manželem mám hyptéku na byt. Mohou mě kvůli těmto dluhum manžela maminky nějakým způsobem zabavit byt? Může nějak tento dluh "padnout" na mě po smrti toho pána a maminky?
Děkuji.

Dobrý den,

jelikož se jednalo o dluhy, které vznikly před trváním manželství, manželka do těchto dluhů nestupuje.
Není tak možné, aby na ni po rozvodu jejich manželství dluhy jakkoliv „padly“ a tím spíše ne na Vás, která není nijak příbuzensky s dotčeným dlužníkem propojena.
Pokud dotčený dlužník zemře po rozvodu manželství s Vaší matkou, ani jedna z Vás nebude účastníkem dědického řízení a nijak se Vám jeho dluhová problematika dotýkat nebude.