Darování přívěsného vozíku dlužníkem v exekuci osobě blízké - může darovat nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl by jsem se zeptat, otec má přívěsný vozík na auto a má na něm vyhlášenou exekuci je možnost si ho přepsat na sebe? A jaký postih mě čeká děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud je proti Vašemu otci vedena exekuce, má ze zákona zakázáno zcizovat svůj majetek (např. prodat, darovat) a exekutor se může dovolat neplatnosti takového jednání, postačuje, když vydá příslušný exekuční příkaz. Následně bude tento majetek oprávněně požadovat na osobě, která jej drží, tj. na Vás, neboť Vy nebudete jejím vlastníkem. Doporučuji raději uvažovat o koupi uvedené věci v dražbě, v níž mají movité věci vyvolávací cenu 1/3 jejich hodnoty, resp. informovat se na tuto možnost u příslušného exekutora.