Exekuce na nemocenskou v době pracovní neschopnosti - snížení splátek exekuce

1 odpověď

Zdravím.
Mám exekuci na které jsem se dohodl na měsíčních splátkách které dodrzuji, nyní jsem v dočasné pracovní neschopnosti PN z důvodu infarktu a tím byli mě splátky nižší. Upozornil jsem exekutora že jsem v neschopnosti a že mě splátky budou nižší, mini my na nemocenskou podaly exekuci bez jakéhokoliv upozornění i přes dohodu o splátkách. lze se proti tomu nějak bránit? nechávají my částku kterou nepokryjí ani nájem...a na živobytí my nezůstává nic. děkuji za odpověď pan Žiga

Dobrý den, sjednání splátkového kalendáře je dobrá vůle exekutora, který dokonce i při jeho dodržování může exekuci provádět např. postižením mzdy, účtu, apod, neboť jeho povinností je vymoci pohledávku oprávněnému rychle a hospodárně. Na druhou stranu, při postižení mzdy nebo jiného příjmu povinného mu vždy musí ze zákona zůstat tzv. nezabavitelné minimum, jehož výše je dána různými kritérii a lze ji zjistit nejlépe v účetním oddělení Vašeho zaměstnavatele; tuto částku byste každý měsíc měl mít k dispozici.