Zrušení stavebního spoření dětem rodičem v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
můžu zrušit stavební spoření dětí při insolvenci aby z toho nebyl potom problém.
Nebo toto stavební spoření spadá taky do insolvnce?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

stavební spoření dětí je majetkem dětí, nikoliv Vaše.
Po novele v roce 2016 však platí, že pokud budou chtít rodiče zrušit stavební spoření dětí předčasně, tedy před uplynutím šestileté vázací lhůty, budou pro toto ukončení smlouvy potřebovat rozhodnutí opatrovnického soudu.

Pokud stavební spoření dětí trvá více než 6 let, je možné jej ukončit, ale s tímto musí souhlasit zároveň oba rodiče (zákonní zástupci dětí).

Zároveň upozorňuji, že mnoho bank má ve svých podmínkách, že v případě, kdy je byť jeden z rodičů v úpadku, je souhlas opatrovnického soudu nezbytný vždy.