Půjčka pro jinou osobu a společné splácení nebo vrácení hlavnímu dlužníkovi (regres)

1 odpověď

Dobrý den,
dluh a vzniklá exekuce je společný s družkou v době kdy jsme byly spolu? Už nejsme.
Vzal jsem si půjčku, abych jí pomohl, řekl jsem ústně - "budu to platit, ale v případě problémů, budeš muset pomoct." Odpověď byla "ANO."
Láska vyprchala a když ta situace nastala, odpověď byla - "je to psaný na tebe, tak se starej." Mám exekuci a strhávají mi ji v zaměstnání. Můžu žádat třeba o půlku zaplacenné exekuce - nákladů od ní? Vím, že je to moje hloupost.
Děkuji za odpověď Pavel

Dobrý den,

pokud není bývalá družka ve smlouvě jako spoludlužník, jen stěží po ní budete jakékoliv finanční plnění vymáhat.

Pokud byste byl schopen prokázat, že se bývalá družka zavázala Vám cokoliv na půjčku hradit, můžete toto plnění vymáhat.
Obávám se však, že Vaše vzájemní dohoda byla pouze ústní a prokazování jakékoliv takové dohody je před soudy téměř nemožné.