Exekuce mateřské, peněžité pomoci v mateřství, PPM manželky - může exekutor zabavit?

1 odpověď

Zdravím.
Mám exekuci, nemám sice účet, ale manželka ano. Nemá na něm sice žádné peníze, ale jednou za měsíc jí tam chodí mateřská 7.600 Kč.
Může exekutor účet zablokovat nebo si peníze z mateřské strhávat? Děkuji.

Dobrý den, při exekuci povinného lze dle současné právní úpravy zajistit účet manžela povinného, avšak pouze do výše ½ peněžních prostředků, které byly na účtu v okamžiku, v němž bylo peněžnímu ústavu doručen exekuční příkaz. Druhou část peněžních prostředků vyplatí peněžní ústav manželovi povinného na jeho žádost. O tom musí být manžel povinného při nařízení exekuce poučen.