Exekuce na byt manželky - nesplácení úvěru z podnikání manželem

1 odpověď

Dobrý den,
bývalý manžel si vzal úvěr na firmu a aby mu byl poskytnut, poskytla jsem mu svůj byt v OV jako zástavu. Tento úvěr po čase přestal splácet a vznikl tak dluh. Banka po mně požadovala uplatnění zástavy. V současné době je na byt exekuce a hrozí prod
Manžel mi teď vyhrožuje, že případný nedoplatek budou chtít po mně. Proto se chci zeptat, jaký je postup a co mohou chtít po mé osobě.
Předem děkuji

Dobrý den, bez bližší znalosti případu lze obecně konstatovat, že v uvedeném případu jde zřejmě o soudní prodej zástavy, v němž je možno uspokojit vymáhanou pohledávku pouze ze zástavy samé, nikoliv z dalšího majetku. Jiná otázka je, pokud nebude pohledávka banky uspokojena z prodeje bytu, kdo úvěr doplatí. Pokud byl dluh ve společném jmění, bude hrazen dle toho, jak je společné jmění vypořádáno (kdo převzal aktiva a pasiva a v jakém poměru), tj. kdo převzal uvedený dluh. Pokud společné jmění není vypořádáno, doporučuji Vám zahájit kroky k jeho vypořádání.