Insolvence a druhá práce, zaměstnání - vliv na výši splátek

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat. Mám trvalý pracovní poměr, jsem v insolvenci a zřejmě budu mít u stejného zaměstnavatele druhou pracovní smlouvu, na jinou pracovní pozici (částečný úvazek). Zaměstnavatel mi strhne nezabavitelnou část a všechny zbylé peníze odešle insolvenčnímu správci?
Zajímá mě, jestli veškerý příjem z druhé smlouvy bude připočten k první a odeslán insolvenčnímu správci, tzn. že budu pobírat stále stejnou mzdu, jako při jedné pracovní smlouvě?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zaměstnavatel by měl výši čisté mzdy z obou pracovních poměrů sečíst a z tohoto součtu vypočítat nezabavitelnou částku. Výši srážek si můžete ověřit zde: https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/.
Maximální nezabavitelná částka pro osobu bez vyživovací povinnosti činí v roce 2018 částku 9 340, - Kč, pro osobu s třemi vyživovacími povinnostmi (manželka + 2 děti) je pak maximální výše nezabavitelného minima 13 932, - Kč.