Pozastavení exekuce pro nemajetnost dlužníka

1 odpověď

Dobrý den,
v minulosti jsem byl hodně hloupý a celkem jsem se zadlužil.
K dnešnímu dni se mi ozvalo asi 6 exekutorů, komunikuji, snažím se splácet.
Co se týče mého majetku mám pouze automobil rok výroby 1999 ve špatném stavu a asi 10 let starý počítač.
Může exekutor zabavit řidický průkaz? Jelikož nedokážu všechny exekutory splácet kvůli malému přijmu. Koukal jsem různě na Internetu a většina jsou příspěvky kde uváději, že ho můžou pozastavit, když dlužník dluží za alimenty. Já ale za toto nemám exekuci (nemám děti).
Děkuji.

Dobrý den,

pokud nemáte žádné děti, soudní exekutor Vám řidičský průkaz zabavit nemůže, jelikož podle ust. § 71a odst. 1 exekučního řádu platí, že „Exekuční příkaz k pozastavení řidičského oprávnění povinného může exekutor vydat pouze tehdy, jestliže je v exekuci vymáhán nedoplatek výživného na nezletilé dítě anebo na zletilé dítě do 26 let věku, které se soustavně připravuje studiem na své budoucí povolání. “