Příjem nepřiznaný v insolvenci - hrozí zrušení insolvence nebo trest za podvod?

1 odpověď

Dobrý den.
Zapomněl jsem v daňovém přiznání, které musím ročně posílat insolvenčnímu soudu, uvést několik faktur v řádu stokorun.
Zjistí to FÚ nebo insolvenční soud?
Jak postupovat, abych se vyhnul podezření z podvodu?

Dobrý den,

máte-li na mysli přehled o příjmech podávaný insolvenčnímu soudu, doporučuji soudu zaslat dopis, že jste zapomněl do přehledu uvést tyto faktury a uvést je. Žádné negativní důsledky to mít nebude.
Pokud se jednalo o daňové přiznání podávané finančnímu úřadu, tam je potřeba postupovat oficiálním podáním podle daňových předpisů.