Opožděná platba pojistky a exekue na 0 Kč - oprávněnost nákladů exekuce a jejich vymáhání

1 odpověď

Dobrý den,
bratr měl pojištěné auto, automobil, vozidlo. Pojistku zrušil ale musel tam část doplatit. Částku doplatil týden po splatnosti a teď mu přišel dopis, že na něj byla podaná exekuce a že musi uhradit nulovou částku a částku 1500 Kč na soudní výlohy a 7000 Kč exekutorovi. Ale on vůbec nevěděl, že pojišťovna na něj podala exekutorské řízení.
A má i insolvenci a teď se bojí zda to nebude problém, že je na něho podaná exekuce. Insolvence mu končí za rok. Tak se chci poradit co má dělat.
Děkuji.

Dobrý den,

v první řadě by se měl bratr spojit se svým insolvenčním správcem s tím, že byl podán návrh na nařízení exekuce.
Pojišťovna však pro nařízení exekuce musela mít exekuční titul – rozhodnutí soudu, který byl bratrovi doručován na adresu trvalého bydliště a na jehož základě je bratr dluh hradit.
Bohužel bez bližší znalosti řízení Vám nejsem schopna sdělit, zda toto může být v insolvenčním řízení problémem; nejkompetentnější odpověď Vám dá právě bratrův insolvenční správce.