Exekuce a rodičovský příspěvek - dostane ho matka dítěte nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci na plat a v březnu nastupuji na mateřskou dovolenou MD.
Jak to bude s vyplácením mateřské a následně rodičovským příspěvkem.
Díky za odpověď

Dobrý den, pro potřeby exekuce se v obou případech se jedná o tzv. „jiné příjmy“, z nichž budou dále prováděny srážky jako v případě Vaší mzdy (ust. § 299 zák. č. 99/1963 Sb. občanského soudního řádu).