Počet stránek ve webu: 39.086

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 5.600.131

Exekuce a rodičovský příspěvek - dostane ho matka dítěte nebo ne?

Odesláno: 
Otevřeno 324 x
1 odpověď
 
Dobrý den,
mám exekuci na plat a v březnu nastupuji na mateřskou dovolenou MD.
Jak to bude s vyplácením mateřské a následně rodičovským příspěvkem.
Díky za odpověď
 
Dobrý den, pro potřeby exekuce se v obou případech se jedná o tzv. „jiné příjmy“, z nichž budou dále prováděny srážky jako v případě Vaší mzdy (ust. § 299 zák. č. 99/1963 Sb. občanského soudního řádu).