Manželka v insolvenci a exekuce na manžela - jak se to mohlo stát?

1 odpověď

Dobrý den,
Jsem 06/2017-01/2018 v insolvenčním řízení a manželovi přišla exekuce. Mám se bránit a odvolat proti mé osobě protože mám schváleno odlužení a dluh je manžela. Nebo to spádá i na mně a můžou mi vzít zbylou částku z platu za exekuci manžela?
Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

pokud Vám bylo schváleno oddlužení, nemůže být proti Vám nově zahájena žádná exekuce, ledaže by se jednalo o dluh, který vznikl již po povolení oddlužení.

Nadto pokud byla zahájena jen proti osobě Vašeho manžela, jakékoliv Vaše odvolání by bylo zamítnuto, jelikož by bylo podáno neoprávněnou osobou.

Zároveň u dlužníka v oddlužení platí, že insolvence má před exekucí přednost a jedinou možnou srážkou z Vaší mzdy je ta ve prospěch insolvenčního řízení.