Neastavení exekuce nemajetného dlužníka - exekutor nevyčerpal všechny možnosti vymáhání

1 odpověď

Mám 6 exekucí od roku 2009. Celkově 4.200.000 Kč jistiny a 900.000 Kč náklady exekuce. Jsem nemajetný a pouze mi zaměstnavatel hradí první exekuci v pořadí cca 3000 měsíčně. Je mi 55 let. Splacení první exekuce tímto tempem bude trvat cca 80 let. Ostatní exekuce se ničeho nedočkají. Zastavení exekucí věřitelé, exekutoři i soudy zamítají s tím, že exekutor nevyčerpal všechny možnosti k vymožení částky. Mohu si po žádat soud nebo exekutora, aby oficiálně prověřili mou nemajetnost. Mobiliární exekuce ani za 7 let neprovedli, ikdyž mou adresu pobytu jsem jim uvedl.

Dobrý den, exekutor (exekutoři) Vaši nemajetnost de facto prověřili v rámci řízení; soud k tomu není oprávněn, takže toto žádat nelze. Ve Vaší situaci můžete jedině opakovaně podávat návrhy na zastavení z důvodu nemajetnosti, počítat s tím, že věřitelé souhlasit nebudou a že vše bude řešit exekuční soud. Ten si obvykle vyžádá zprávu od exekutora na stav řízení a pokud tento sdělí, že nelze dohledat žádný majetek (kromě první exekuce), exekuce by měla být zastavena. Nárok na to však není a rozhodovací praxe soudů je bohužel nejednotná.