Komu vyplatit deponovanou mzdu zaměstnance v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu?

1 odpověď

Mám jako účetní deponovanou mzdu pracovníka, který má schválen platební kalendář z důvodu insolvence. Komu má být vyplacena deponovaná mzda (od zahájení insolvence po schválení platebního kalendáře) : pracovníkovi (zaměstnanci) nebo insolvenčnímu správci?
Na internetu jsou různé názory. Insolvenční správce mi do telefonu sdělil, že ji mohu zaslat jemu. Co je správně? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud bylo dlužníkovi schváleno oddlužení, srážky ze mzdy dlužníka za období od zahájení insolvenčního řízení do schválení oddlužení náleží dlužníkovi, který k nim má dispoziční oprávnění.

Zákon nestanovuje, jak má zaměstnavatel dlužníkovi tyto srážky vyplatit, zda napřímo anebo prostřednictvím insolvenčního správce.

Všeobecně jsme se však setkaly spíše s názory mzdových účetních ohledně poukázání srážek k rukám správce, aby on je vyplatil dlužníkovi s tím, že tímto mzdová účtárna nemůže za žádných okolností pochybit.

Rozhodnutí je tak zcela na Vás; mám za to, že ani jedním postupem pochybit nemůžete.