Nezákonná exekuce majetku - jak se bránit?

1 odpověď

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, jak je to s exekučním řízením, když jsem zjistila dluh na pozemku (spolumajitelé), tento jsem s výhradou uhradila. Dluh u dopravního podniku 6Kč nemám, ale tento se tam stále zapsaný a je držený celý pozemek, i když tento byl oproti smlouvě prodán majitelem - získán v dědictví.
Kupující ho nechce zaplatit dle dohody, a to ani spolumajiteli, z důvodu mojí exekuce.
Má na to právo, lze podat trestní oznámení?

Dobrý den, pokud exekuce proti Vám dosud neskončila, neboť dluh není zcela uhrazen, jak jsem vyrozuměla, exekutor nemusí rušit exekuční příkazy, tyto se ze zákona ruší až doplacením veškeré vymáhané pohledávky včetně příslušenství, kam patří i náklady exekuce. Pokud jste spoluvlastník nemovitosti, postihl exekutor pouze Váš spoluvlastnický podíl, což lze zjistit výpisem z katastru nemovitostí. Pokud byla dotčená nemovitost prodána, závisí na smluvních podmínkách, jak byly nastaveny podmínky úhrady kupní ceny.