Zrušení exekuce soudem, soudně bez písemného usnesení - zastavení exekuce

1 odpověď

PROSÍM PEKNE EXEKUTOR VYDAL USNESENÍ O VYDÁNÍ PŘÍKAZU O EXEKUCI NA PLAT ALE V LISTOPADU 2017 KRAJSKÝ SOUD ZAMÍTL CELOU VĚC VE PROSPĚCH DLUŽNÍKA A VRÁTIL OKRESNÍMU SOUDU A O DALŠÍ POSTUP.
MÁ PRÁVO VYDAT EXEKUTOR EXEKUCE NA PLAT V LEDNU 2018 KDYŽ SEM NEOBDŽEL JEŠTĚ OD OKRESNÍHO SOUDU ŽÁDNÉ USNESENÍ? DĚKUJI.

Dobrý den, soudní exekutor vede exekuci, v níž vydává exekuční příkazy, na návrh oprávněného a s pověřením exekučního soudu. Oprávněný musí disponovat exekučním titulem, např. pravomocným rozsudkem. Máte-li za to, že nalézací řízení ještě není skončeno, a exekuce je přesto vedena, obraťte se nejprve na exekutora, aby Vám sdělil, na základě jakých podkladů exekuci vede. Pokud jste v právu, můžete podat návrh na její zastavení z uvedených důvodů.