Splácení více exekucí z jednoho účtu bez zablokování jedním z exekutorů - lze to?

1 odpověď

Dobry den přeji,
mám na sebe minimalně 3 exekuce a chci se zeptat zda jde udělat společný učet na který bych odesílal splátky pro ty exekutory a jim by se to odesilalo?
Vím že když udělám bankovní učet automaticky ho jeden z výše uvedených exekutorů zablokuje.
Byla by tu nějaká možnost to vyřídit nebo musim nadále splácet každého zvlášť a platit vklady na jejich učty?
(1 vklad = 75Kč) a vkladů mam 6 což je 450 Kč zbytečneho placeni za nic navíc.

Děkuji za odpověď

Dobrý den, bohužel Vámi uváděná možnost placení více exekucí z jednoho účtu zatím zákon neumožňuje. Snížit své náklady na zasílání splátek na více exekucí však můžete např. tak, že budete peníze posílat složenkou prostřednictvím České pošty, nebo hrazením v hotovosti alespoň jednomu z exekutorů, pokud by měl sídlo v místě Vašeho bydliště.