Exekuce matky samoživitelky s 2 dětmi - nezabavitelné minimum je kolik Kč?

1 odpověď

Dobrý den,
01/2017-01/2018 se mi strhává exekuce, kdy mi z platu (22-23.000 Kč) nechávali 15.400 Kč, ale poslední dva měsíce mi nechávají jenom 12.300Kč. Jsem matka samoživitelka, děti mám dvě, jedno je v druhé třídě a té druhé jsou 2 roky. Nájem mám 7000 Kč. A kdyby mi nehlídala kamarádka to mladší dítě, tak bych musela platit i za hlídání.
Jde mi o to, že s touhle částkou se nedá vyžít. A chtěla bych se zeptat, jestli je nějaká možnost aby mi nestrhávali tolika peněz? Vážně si nevím už rady. Začínám mít existenční potíže. Děkuji

Dobrý den, srážky ze mzdy a jejich výše se řídí zákonem a vládním nařízením, není tedy na libovůli zaměstnavatele, kolik peněz Vám po srážce zůstane. Doporučuji Vám však se obrátit na účetní oddělení Vašeho zaměstnavatele, aby Vám vysvětlili, proč nyní strhávají jinou částku a zda nejde o omyl. Dále bych Vám doporučila obrátit se na nejbližší pracoviště úřadu práce a úřadu sociálního zabezpečení, zda byste neměla nárok na některou z dávek sociální pomoci.