Výpověď ze zaměstnání od zaměstnavatele kvůli insolvenci, oddlužení, osobnímu bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
mám nastoupit do nové práce, mám strach říct ze mém insolvenci, a v započtovím listě mám napsaní srážky ze mzdy od exekuce. Mam insolvenci tak mám strach abych nepřišel o práci. Děkuji, Luboš

Dobrý den,

zákon neukládá, abyste sděloval informace o insolvenci potencionálnímu zaměstnavateli předtím, než uzavřete pracovní smlouvu.
Po podpisu pracovní smlouvy je však nutné zaměstnavatele (resp. jeho mzdovou účetní) o tomto informovat z důvodu provádění srážek ze mzdy.
Vzhledem k tomu, že insolvenční rejstřík je rejstřík veřejný, většina zaměstnavatelů toto ověřuje ještě před uzavřením pracovní smlouvy.