Exekuce a dražba poloviny nemovitosti - co bude s druhou polovinou?

1 odpověď

Jsem od roku 2013 rozvedena, přesto stále vlastníme dům, a to každý ideální 1/2 této nemovitosti. Na polovinu nemovitosti bývalého manžela byl podám exekuční příkaz k prodeji nemovitosti. Zajímá mě, zda je možné exekučně prodat pouze jeho polovinu, nebo se dům prodá celý. Pokud celý, jakou částku dostanu já vyplacenou. Zda polovinu z odhadní ceny nemovitosti, nebo polovinu ceny, za kterou se dům exekučně vydraží.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

soudní exekutor může nařídit dražbu pouze toho podílu na nemovitosti, který vlastní Váš bývalý manžel.

K prodeji domu jako celku může dojít pouze v případě, že k tomu dáte výslovný souhlas a k prodeji nemovitosti jako celku se přidáte.
Zároveň uvádím, že ode dne 01.01.2018 se do českého právního řádu vrátilo předkupní právo spoluvlastníka nemovitosti; tj. pokud budete mít zájem o polovinu nemovitosti bývalého manžela, informujte o tomto svém zájmu exekutora.