Příspěvek na péči a insolvence - musí se příjem oznámit ins. spráci?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v oddlužení a mé mamince byl přiznán II. stupeň příspěvku na péči. Jako osobu pečující uvedla mě, i když se střídáme s ostatními sourozenci a maminka nás odměňuje přiměřeně dle zásluh. Nyní mě napadlo, pokud jsem uvedena jako pečující,
zda nemám povinnost přiznat celou částku jako můj příjem. Velice děkuji za odpověď.

Dobrý den,

mezi nezabavitelné sociální dávky dle ust. § 317 občanského soudního řádu patří dávky pomoci ve hmotné nouzi (příspěvek na živobytí, doplatek na bydlení, jednorázové dávky pomoci ve hmotné nouzi apod.), příspěvek na bydlení, jednorázově vyplácené sociální dávky (např. porodné, pohřebné), jednorázově vyplácené dávky pěstounské péče a peněžité dávky sociální péče. Mj. i dle § 17 odst. 2 zákona č. 108/2006 Sb. , o sociálních službách: „Příspěvek nepodléhá výkonu rozhodnutí a nemůže být předmětem dohody o srážkách. “

Bylo by vhodné tento Váš příjem uvést do přehledu příjmů, který budete předkládat v březnu tohoto roku; samozřejmě s poznámkou, že tento příjem nemůže být postižen srážkami.