Insolvence a nové trvalé bydliště - hrozí zabavení majetku spolužijící osoby, osob?

1 odpověď

Dobrý den, 01/2015-01/2018 jsem v insolvenci a 05/2016-01/2018 mám nového přítele, ke kterému by sem se chtěla nastěhovat i se svými dvěma dětmi a udělat si tam trvalý pobyt.
Chtěla bych se dozvědět jestli mu něco hrozí vzhledem k mé insolvenci, když se nahlasíme na jeho adresu.
Děkuji.

Dobrý den,

jelikož během trvání oddlužení jsou veškeré exekuční a jiná řízení zastavena, Vašemu příteli nic hrozit nemůže.

Jakmile však změníte trvalé bydliště, je třeba tuto změnu oznámit soudu i insolvenčnímu správci; to samé platí, i kdyby jste se en přestěhovala (bez změny trvalého bydliště) – je třeba, aby zejména soud měl Vaší aktuální doručovací adresu.