Insolvencni a peníze v depozitu, plnění na 105% - co to znamená, co je to?

1 odpověď

Dobrý den.
02/2016-02/2018 jsem v insolvenci. Z poslední zprávy jsem vyčetla, že plnění je na 105%.
Dále jsem vyčetla, že je v depozitu u správce uloženo skoro 8000 Kč. Mohu vědět co to znamená?
Částka se tam objevila až teď po dvou letech.
Děkuji. Marie

Dobrý den,

dle novely insolvenčního zákona účinné od 01.07.2017 má insolvenční správce dle ust. § 38 odst. 6 zákona uložit z měsíčních splátek částku odpovídající jeho odměně a náhradě hotových výdajů za dobu 6 měsíců jako zálohu na úhradu své odměny a náhrady hotových výdajů na zvláštní účet u banky.
Správce tak uloží částku 6 534, - Kč jako tzv. deponii; od 55. do 60. měsíce trvání oddlužení pak tuto částku vrací postupně zpět do rozpočtu.

Předpoklad plnění 105 % znamená, že pohledávky uhradíte zcela a dokonce dříve než za 60 měsíců.