Insolvence a odchod do starobního důchodu, SD

1 odpověď

Dobrý den
od června 2017 jsem v osobním bankrotu a splácím pravidelně každý měsíc. Letošní rok 2018 dovrším věk, kdy mohu odejít do starobního důchodu.
1) Jaký je postup, když se rozhodnu, že se rozhodnu a odejdu do starobního důchodu
2) jakou částku budu splácet.
Děkuji za odpověď
Blanka

Dobrý den,

pokud se rozhodnete odejít do starobního důchodu, je třeba tuto skutečnost neprodleně oznámit soudu a Vašemu insolvenčnímu správci a předložit jim Rozhodnutí ČSSZ o přiznání starobního důchodu a stanovení jeho výše.

Ohledně srážek z příjmu se postupuje totožně, jako by se jednalo o čistou mzdu, přičemž dlužníkovi zůstává pouze nezabavitelná částka.

Výše srážky je tak přímo odvislá od výše přiznaného starobního důchodu; výši zákonné srážky si můžete spočítat v kalkulačce Ministerstva spravedlnosti (http://insolvencni-zakon.justice.cz/kalkukator-splatek.html)