Podání návrhu na insolvenci a oznámení o zesplatnění kontokorentu v bance

1 odpověď

Jsem rozvedená, t. č. v dočasné pracovní neschopnosti DPN.
3.1.2018 jsem podala návrh na oddlužení, není ještě schváleno.
04.01.2018 mi přišel dopis od České spořitelny, kde mám svůj účet s kontokorentem 20 000 Kč, běžně jsem ho užívala a platila. V současné době jsem v mínusu 20.000 Kč.
Dopis obsahuje Oznámení o zesplatnění kontokorentu. Dále zde píší, že vzhledem ke skutečnosti, že vůči mé osobě bylo zahájeno insolvenční řízení, prohlašují tento dluh na účtu za splatný. Nerozumím tomu a bojím se, že nemocenskou, která mi má přijít na účet mi jí seberou.
Prosím o radu.
Děkuji Vám.

Dobrý den,

tuzemské banky v podmínkách pro sjednání kontokorentního rámce mají klauzuli, podle níž dlužníkovi, proti kterému je vedeno insolvenční řízení, nemohou dále poskytovat žádný kontokorentní rámec, jelikož by se jednalo o vznik nového dluhu.

Z toho důvodu banka zesplatnila kontokorent a dále Vám nebude kontokorentní rámec poskytovat.
Dluh z kontokorentního rámce banka přihlásí do Vašeho insolvenčního řízení jako splatnou pohledávku.

Pokud Vám nyní na bankovní účet bude připsána nemocenská, banka ji nijak nepostihne.