Vymáhání dlužníkem uznanéoh dluhu v insolvenci - věřitel neuplatnil pohledávku při schválení insolvence, oddlužení

1 odpověď

Dlužník podepsal 09/2017 uznání dluhu na dlužné nájemné. Poté mu byla v listopadu 2017 schválena insolvence.
Věřitel svU pohledávku, kterou dlužník uznal, co do důvodu a výše v daném termínu nepřihlásil.
Existuje nějaký způsob jak tuto pohledávku vymoci?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto případě již dále nebude mít věřitel právo na uspokojení své pohledávky v insolvenčním řízení, když měl a mohl svou pohledávku v zákonem dané lhůtě do insolvenčního řízení přihlásit.
Pokud by tak učinil až nyní, soud jeho přihlášku odmítne jako opožděnou.