Ručení partnerovi, patertnerce na insolvenci po splacení vlastní insolvence

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v insolvenci, kterou budu mít řádně splacenou.
Druh má 4 exekuce a nyní je bez zaměstnání. Pečuji o postižené dítě.
Chtěla bych s přítelem začít žít, ale bojím se právě těch exekucí, je možné, abych já s péčí na dítě a po splacení insolvece mohla příteli ručit na jeho insolvenci o, kterou chceme požádat to by pro nás nebyl problém finančně platit, ale tak vysoké částky co chtějí exekutoři dohromady nedáme, ikdyž bude přítel pracovat.
Děkuji.

Dobrý den,

pokud řádně splníte podmínky oddlužení a soud Vás finálně osvobodí od placení zbytku dluhů, žádná překážka, proč byste nemohla být přítelovým dárcem, není.

Soud však samozřejmě může podrobně zkoumat veškeré Vaše příjmy, aby si ověřil, zda jste reálně schopná danou částku přítelovi jako dar poskytovat.