Předčasné ukončení insolvence, oddlužení při splacení 62% dluhu

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Je možné ukončit insolovenci dříve? Platím už 2014-2018 a už teď mám splacenou 62% z dlužné částky. Nebo zda je možné zrušit nebo ukončit darovací smlouvu o důchodu?
Měla jsem menší příjem a s přítelem, abych dosáhla tak máme smlouvu. Za tu dobu se mě, ale zvýšil příjem. Tak jestli je možné ji ukončit.
Můj správce není moc ochotnej mě k tomu něco zdělit.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zákon předpokládá, že splátkový kalendář v insolvenci trvá 60 měsíců a za tuto dobu musí dlužník uhradit alespoň 30 % dluhů nezajištěných věřitelů.

Ukončení splátkového kalendáře dříve než za 60 měsíců lze docílit leda tak, že uhradíte 100 % dluhů nezajištěných věřitelů.

V případě, že se dárce dostal do finanční nouze, je možné darovací smlouvu písemně vypovědět, přičemž kopii výpovědi darovací smlouvy je třeba předložit soudu a insolvenčnímu správci. Soud si sám posoudí, zda v tomto kroku neshledává nějaké nekalé úmysly, zejména zda nyní předpokládané uspokojení věřitelů nebude tímto krokem nižší, jak bylo kalkulováno při zahájení insolvenčního řízení.