Insolvence v důchodu při zachování práce - budou srážky z důchodu i ze mzdy?

1 odpověď

Dobrý den,
jsem 2016-2018 v insolvenci, splácím pravidelně z výplaty od zaměstnavatele.
Část splácí přítelkyně, abych dosáhl na povolení oddlužení - darovací smlouva.
Mám jít do starobního důchodu SD a ptám se: půjdou srážky i ze starobního důchodu a zároveň i z výplaty (budu dál pokračovat v zaměstnání) a pokud ano v jaké výši z důchodu,

Dobrý den,

ano, srážky ke starobního důchodu se provádí ve stejném rozsahu jako srážky z jiného příjmu (mzda, plat atd.).

Pokud budete pobírat paralelně starobní důchod a mzdy, Vaše čisté příjmy se pro účely výpočtu srážky sečtou a z této částky se bude počítat nezabavitelná částka.

Jelikož výše starobního důchodu se vždy pro daný kalendářní rok fixní, soud vydá rozhodnutí, ve kterém toto zohlední (tj. např. plátci mzdy přikáže, aby kalkuloval s přičtením výše důchodu) ; obvykle však přepočet bude provádět z rozhodnutí soudu insolvenční správce