Vliv exekuce majitele nemovitosti na osobu s trvalým pobytem, která se v nemovitosti nezdržuje

1 odpověď

Dobrý den,
mám trvalé bydliště, tedy trvalý pobyt v domě u syna. Musel jsem se odstěhovat, protože vznikaly neshody ohledně jeho pití.
V případě, že dělá dluhy a přijde exekutor, hrozí něco i mě, když mi tam trvalá adresa zůstala, ale já bydlím úplně někde jinde, nemám tam majetek a nic, co by mi exekutor mohl zabavit. Myslím, že mi nic nehrozí, ale radši se chci ubezpečit, že to tak je, nebo mám zrušit i trvalou adresu?
Děkuji.

Dobrý den,

jelikož se synem Vás pojí pouze adresa trvalého bydliště a Vaše faktické bydliště se nachází zcela jinde, domnívám se, že Vaši osobu nemůže soudní exekutor nijak postihnout.

Problémy nastávají pouze v případech, kdy v místě faktického pobytu rodiče má syn přihlášeno trvalé bydliště, v tom případě mohou rodiče návštěvu soudního exekutora očekávat.

Pokud však reálně bydlíte zcela jinde, doporučuji Vám si trvalé bydliště změnit, a to i s ohledem na fakt, že např. soudy a státní instituce Vám budou korespondenci vždy doručovat právě na adresu trvalého bydliště.