Nově vzniklý dluh ve schválené insolvenci, oddlužení - žaloba proti dlužníkovi v insolvenci

1 odpověď

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda, jde pokud je dlužník již v insolvenci, na něho podat žalobu, ohledně dalšího, vzniklého dluhu.
Děkuji za Vaší odpověd.

Dobrý den,

ano, žalobu na plnění v takovém případě úspěšně podat lze.

Není možné žalovat pouze ty dluhy, které vznikly před zjištěním úpadku dlužníka, a měly tak být přihlášeny do insolvenčního řízení.

Pokud je však ve věci dlužníka vedeno insolvenční řízení, doporučuji ohledně nově vzniklého dluhu kontaktovat jeho insolvenčního správce.