Exekuce potomka a exekuce v bytě, domě rodičů - dlužník nemá trvalé bydliště, trvalý pobyt

1 odpověď

Moje máma se ptá, zda můžou exekutoři zabavit její majetek nebo dům, pokud syn má exekuci na dluh. Synovi je 29 let. V domě nebydlí od září 2013, nemá tam trvalé bydliště od června 2015. Děkuji

Dobrý den, v exekučním řízení je možno postihnout pouze majetek povinného a za určitých okolností majetek v sjm a některý majetek manžela povinného. Jiným osobám majetek v daném řízení exekvován být nemůže, ani rodičům povinného (pokud nejsou rovněž povinnými osobami). Jestliže se v domě Vaší matky syn (povinný) prokazatelně nezdržuje, nemá zde uloženy žádné své věci a nemá tu ani trvalé bydliště, nemá soudní exekutor oprávnění do domu vstupovat a zabavovat zde věci. Nelze ani postihnout edxekučně daný dům, pokud je ve vlastnictví Vaší matky a nikoliv syna (povinného).